Dlaczego nie masz owulacji? Objawy braku owulacji

Każda kobieta chce cieszyć się zdrowiem oraz płodnością. Niestety nie każda kobieta miewa regularne cykle miesiączkowe. Kobiety z nieregularnymi miesiączkami mają również często problemy z poczęciem. Nieregularność cykli często bowiem sprawia, że u kobiety nie występuje owulacja.

Objawy braku owulacji

Wiele kobiet, które nie mogą zajść w ciąże, nie zdaje sobie sprawy z tego, że nie jajeczkuje. Aby sprawdzić czy jajeczkujemy, warto zaobserwować objawy braku owulacji. Do braków owulacji należy chociażby brak śluzu szyjkowego. Śluz płodny ma konsystencję białka jajka kurzego i jest rozciągliwy. Brak śluzu nie oznacza jednak jeszcze braku owulacji. Jeżeli jednak dołączają do tego inne objawy braku owulacji, są już przyczyny do zmartwień.

Przyczyny braku owulacji

Do innych objawów braku owulacji zaliczyć można chociażby brak kłucia w jajnikach. Oczywistym objawem braku owulacji jest również zanik miesiączki. Każda z kobiet, która zmaga się z tym problemem zastanawia się jakie są przyczyny braku owulacji. Czasami bywają one prozaiczne. Należy do nich przewlekły stres czy nagła utrata wagi. Mogą wystąpić jednak poważniejsze przyczyny braku owulacji. Należą do nich między innymi: zespół policystycznych jajników czy problemy z tarczycą.

 

Author: mojaowulacja.pl