Pranie chemiczne – czy warto korzystać?

Jeśli dokucza ci ciągły brak czasu, z pewnością zainteresuje cię pranie na telefon. Taką usługę oferuje jedna z sieci pralni chemicznych, EBS. Czy warto z niej skorzystać? Czy w ogóle zlecanie prania ubrań jest korzystnym rozwiązaniem? Sprawdź, czytając poniższy tekst!

Kiedy warto korzystać z usług pralni chemicznej?

Najbardziej oczywistym przypadkiem, kiedy korzystamy z usług pralni chemicznych jest czyszczenie odzieży, której po prostu nie można prać w pralce z uwagi na zalecenia producenta. Często oddajemy do pralni również odzież, którą teoretycznie moglibyśmy wyprać, jednak obawiamy się ze względu na skład tkaniny czy zagrożenie utraty fasonu – np. eleganckie spodnie z kantem czy żakiet.

Warto jednak wiedzieć, że współczesne pralnie chemiczne oferują także profesjonalne pranie odzieży sportowej wraz z jej impregnacją. Choć sportowe kurtki czy spodnie narciarskie możesz prać i impregnować w domu, to jednak nie jesteś w stanie osiągnąć tak dobrego rezultatu jak specjalistyczne maszyny i środki używane w dobrych pralniach.

Pranie na telefon – na czym polega ta usługa?

Jedna ze znanych sieci pralni, EBS, oferuje usługę prania na telefon. Wystarczy, że skontaktujesz się z pralnią telefonicznie, określisz rodzaj prania (np. codzienne ubrania, bielizna, bielizna pościelowa, kołdry, koce czy obrusy, albo ubrania sportowe) i podasz swój adres.

W umówionym terminie przyjedzie do Ciebie kurier, który odbierze pranie, a następnie w kolejnym umówionym terminie pod wskazany adres przywiezie wyprane i uprasowane ubrania. W ten sposób oszczędzisz czas i pozbędziesz się raz na zawsze brudnych ubrań wiecznie zalegających łazienkę. Warto podkreślić, że korzystanie z usługi prania na telefon to świetne rozwiązanie w małych mieszkaniach, gdzie nie ma miejsca ani na stojące suszarki, ani na suszarkę bębnową.

Co jeszcze możesz zlecić dobrej pralni chemicznej?

Dobre pralnie chemiczne, poza czyszczeniem odzieży i praniem ubrań sportowych oferują również inne usługi. W EBS skorzystasz także z czyszczenia butów (tekstylnych oraz skórzanych), czyszczenia i renowacji odzieży skórzanej, a także dezynfekcji w postaci ozonowania, usuwania roztoczy z tkanin, a nawet nieco zapomnianego już krochmalenia.

Author: mojaowulacja.pl