Kredki nie tylko dla dzieci – konturówka do oczu i ust

Kredki to narzędzia, którymi posługują się nawet dzieci. Najmłodszym służą one do zabawy i pobudzania kreatywności, a tym starszym mogą przydać się w makijażu.

Konturówka do oczu to świetny produkt, jeśli chodzi o podkreślenie kształtu oczu. Kosmetyk ten nadaje wyrazistości spojrzeniu, dodaje szyku twarzy. Można po nałożeniu rozmazać go, tworząc chmurkę koloru. Innym sposobem jest podkreślenie linii wodnej, dla bardziej dramatycznego efektu. Kocia kreska wykonana kredką na górnej powiece- czemu nie? Kolorystykę możemy dopasować do naszej stylizacji lub koloru tęczówki. Od lat jest to podstawowy produkt w makijażu kobiet na całym świecie. Konturówka do ust to także przydatny wynalazek. Dobrze nałożona tworzy harmonijną całość z pomadką lub szminką. Pozwala wyrysować perfekcyjne granice warg i przedłuża trwałość makijażu ust. Ważne, by dobrze naostrzyć ją przed użyciem. Jeśli jest to wysuwany produkt, nie mamy tego problemu. Kolor nie powinien zbyt mocno odbiegać od koloru pomadki.

Okazuje się, że kredki mogą być pomocne nie tylko dzieciom. Ten kultowy przedmiot w wielu odsłonach potrafi ułatwić życie kobiet.

 

Author: mojaowulacja.pl